Muuseum tuleb külla! Aastaring metsas (1.-2. kl)
Koolis läbiviidav keskkonnahariduslikus õppeprogrammis tutvustatakse kodumaiste metsloomade elu ja kohastumusi erinevatel aastaaegadel. Läbi jutustatud lugude, mõistatuste, küsimuste ja mängude õpivad lapsed arutlema ja üldistusi tegema.
Keskkonnahariduslikus õppeprogrammis tutvustatakse kodumaiste metsloomade elu ja kohastumusi erinevatel aastaaegadel. Läbi jutustatud lugude, mõistatuste, küsimuste ja mängude õpivad lapsed arutlema ja üldistusi tegema. Aastaaegade tegevuskeskustes katsuvad lapsed topiseid, uurivad herbaarlehti, linnupesi ja mune, päris putukaid ja sipelgapesa mulaaži.
Tund kestab 60 minutit ja viiakse läbi kooli ruumides vaid esmaspäeviti. Kõik vajalikud õppevahendid tagab loodusmuuseum.
Programm toimub koolis. Kooliklassi luuakse 4 loodusmuuseumi õppekogudel põhinevat interaktiivset tegevuskeskust, mille juurde kuuluvad õppematerjalid ja -vahendid. Programmi viib läbi loodusmuuseumi õpetaja.
Programmi sissejuhatavas osas toimub lühike tutvumismäng ja iga õpilane saab endale erineva looma pildiga kaelasildi, mille abil toimub gruppidesse jagunemine. Igas keskuses lahendatakse küsimus: mis erinevatel aastaaegadel looduses toimub, kuidas see loomi ja taimi mõjutab ja mida nad teevad, et hakkama saada läbi jutustuste, arutluste, rühmatööde.
Õppeprogrammi lõpetab õpilaste loovust arendav tagasiside mäng, millega kinnistatakse varem kuuldut, nähtut.
Programmile on omistatud murakamärgis. Murakamärgis kinnitab, et õppeprogramm on kirjelduse põhjal igati läbi mõeldud ja toetab formaalharidust uue riikliku õppekava alusel.