Tagasi Eesti Vabaõhumuuseum
Ajalugu Eesti keel Loodus Loovus Ökoloogia Taimeriik Ühiskonnaõpetus

Talulapse maailm: külla Kolga tallu!

Kestus

1 tund

Tüüp

Muuseumitund

Sihtgrupid

Lasteaed, I kooliaste, II kooliaste, III kooliaste

Keeled

eesti, eesti + vene (keeleõpe), inglise, vene

Hind

Õpilane - 6.00/inimene

Saatja - 0.00/inimene

Täiskasvanud - 9.00/inimene

Hiiumaalt pärit Kolga talu aida-lauda raidas on kodu leidnud muuseumi koduloomad ja –linnud ning kaks toredat tegelast – karjapoiss Ants ja linnatüdruk Liina. Antsu ja Liina abil uurime, kuidas vanasti loomade eest hoolitseti ja milliseid oskusi see talulapselt nõudis. Saame teada, mida ja millistest loomadest saab ning võrdleme tänapäeva tarbimisharjumusi vana aja talupidamisega. Arutleme, miks peab ka tänapäeval säästlikult toimetama, kuigi esmapilgul tundub, et kõike on lihtsalt ja lõputult saada. Koos Antsu ja Liinaga õpivad lapsed väärtustama loodussäästlikku mõtteviisi.

Seos õppeainega: loodusõpetus, inimeseõpetus


Muuseumitunnid toimuvad eesti, inglise ja vene keeles. Pakume soodushinda grupile, kes osaleb samal päeval kahes muuseumitunnis või broneerib korraga kolm muuseumitundi.

Lastegruppe saatvad õpetajad pääsevad muuseumisse tasuta: üks õpetaja iga kümne kooliõpilase ja üks õpetaja iga seitsme lasteaialapse kohta.

Lisaküsimuste, suurema broneeringu või sobiva vaba aja puudumise korral võtke ühendust meili teel kuiekool@evm.ee või telefonil +37253419788.

Toimumise aeg