Tagasi Fotomuuseum

Loodusteadused ja kunst fotograafias

Kestus

60 minutit

Tüüp

Muuseumitund

Sihtgrupid

I kooliaste

Keeled

eesti

Hind

Õpilane - 5.00/inimene

Saatja - 0.00/inimene

Muuseumitunnis tutvume Fotomuuseumi püsiekspositsiooni haruldustega ja fotograafia kujunemislooga, keskendudes sellele, mis rolli mängivad füüsikalised nähtused ja keemia fotograafia tekkes. Mõtestame looduslikke nähtusi läbi arutluse ja praktiliste  näidete, avades  teaduse ja kunsti vahelisi seoseid. Arutleme fotograafia arengust ja vajalikkusest tänapäeval ja ajaloos.

Teadmiste kinnistamiseks proovime maailma vanimat fotomenetlusprotsessi – tsüanotüüpiat, mille läbi saab iga osaline end loovalt väljendada. Tehnikat saab rakendada väga mitmekesiselt, ühendades seda edukalt ka tänapäevaste tehnoloogiatega.

Maksimaalne osalejate arv on 24 õpilast

MÄRKSÕNAD: 19.sajandi fotoprotsessid, valgusõpetus, fotokeemia, tsüanotüüpia, kompositsioon

TUNNI LÄBIMISEL ÕPILANE:

  • tutvub fotograafia kujunemisloo ja eeldustega
  • tutvub tsüanotüüpia tehnika mitmekesiste võimalustega
  • väljendab mõtteid ja teadmisi teostatud loovtöö kaudu
  • arvestab materjalide ja kemikaalide otstarbeka ja ohutu kasutamisega

Tavahind on 5 € osaleja kohta. Sooduspakkumine: broneerides Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse korraga vähemalt kolm tavahinnaga muuseumitundi, on ühe tunni hind 20% soodsam ehk 4 € õpilase kohta.

NB! Soodushind on õpetajapõhine. See tähendab, et soodustusega muuseumitunde saab broneerida Talllinna Linnamuuseumi erinevatesse filiaalidesse ja osalejateks võivad olla erinevad klassid ja õpilased.

Toimumise aeg
Kinnituse ootel

Pane tähele! Tegemist on eelbroneeringuga. Pärast eelbroneeringu edastamist tuleb e-maili eraldi kinnitusega, kui inimene on broneeringu üle vaadanud.