Tagasi

Fotomuuseum

Loodusteadused ja kunst fotograafias

Kestus

60 minutit

Tüüp

Muuseumitund

Aadress

Raekoja 4/6, Tallinn

Sihtgrupid

I kooliaste

Keeled

eesti ja vene keeles

Hind

Tavapilet - 5.00/inimene

Saatja - 0.00/inimene

Muuseumitunnis tutvume Fotomuuseumi püsiekspositsiooni haruldustega ja fotograafia kujunemislooga, keskendudes sellele, mis rolli mängivad füüsikalised nähtused ja keemia fotograafia tekkes. Mõtestame looduslikke nähtusi läbi arutluse ja praktiliste  näidete, avades  teaduse ja kunsti vahelisi seoseid. Arutleme fotograafia arengust ja vajalikkusest tänapäeval ja ajaloos.

Teadmiste kinnistamiseks proovime maailma vanimat fotomenetlusprotsessi – tsüanotüüpiat, mille läbi saab iga osaline end loovalt väljendada. Tehnikat saab rakendada väga mitmekesiselt, ühendades seda edukalt ka tänapäevaste tehnoloogiatega.

Maksimaalne osalejate arv on 24 õpilast

EESMÄRK: tutvuda fotograafia kujunemisloo ja eeldustega, mõista teaduse ja kunsti vahelisi seoseid

MÄRKSÕNAD: 19.sajandi fotoprotsessid, valgusõpetus, fotokeemia, tsüanotüüpia, kompositsioon

LÕIMING: loodusõpetuse, füüsika, keemia ja kunst


Tavahind on 5 € osaleja kohta. Sooduspakkumine: broneerides Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse korraga vähemalt kolm tavahinnaga muuseumitundi, on ühe tunni hind 20% soodsam ehk 4 € õpilase kohta.

NB! Soodushind on õpetajapõhine. See tähendab, et soodustusega muuseumitunde saab broneerida Talllinna Linnamuuseumi erinevatesse filiaalidesse ja osalejateks võivad olla erinevad klassid ja õpilased.

 

Toimumise aeg