Tagasi

Kalamaja muuseum

Tööstuslik pööre Tallinnas: elektrimootoritest ja puuvillast

Kestus

90 minutit

Tüüp

Muuseumitund

Sihtgrupid

III kooliaste

Keeled

eesti

Hind

Õpilane - 5.00/inimene

Saatja - 0.00/inimene

Muuseumitunnis tuleb juttu tööstuslikust pöördest, sellega seotud Kalamaja ning teiste eeslinnade kasvust ja arengust. Vaadeldakse Tallinna tõusu tähtsaks tööstuslinnaks, linnastumist, tehaste tekkimist ja toodangut kuni tööliste igapäevaste elutingimusteni. Tunnis on tähelepanu all Kalamajas ja mujal Tallinnas tekkinud tööstused, nagu Wiegandi (hilisem Ilmarise) metalli- ja masinatehas, Krulli metalli- ja masinatööstusettevõte, Balti puuvillamanufaktuur, Lutheri vineeri- ja mööblivabrik. Lähemalt tutvutakse muuseumi kogudes leiduvate toodangunäidistega. Tundi saab teha nii muuseumis kui ka õuesõppetunnina Kalamaja linnaruumis, kus on veel praegugi näha kunagiste tööstuste jälgi.

Maksimaalne osalejate arv on 25 õpilast

EESMÄRK: tutvustada Eesti tööstuspärandit Tallinna, kitsamalt Kalamaja näitel

MÄRKSÕNAD: tööstusrevolutsioon, tööstuslik pööre, vabrik, tootmine, linnastumine, aktiivõpe, kogemusõpe, industriaalühiskonna sotsiaalne pale, Tallinna ajalugu, Kalamaja ajalugu, Tallinna tööstusajalugu, õuesõpe

LÕIMING: ajalugu, eesti keel, füüsika, matemaatika


Tavahind on 5 € osaleja kohta. Sooduspakkumine: broneerides Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse korraga vähemalt kolm tavahinnaga muuseumitundi, on ühe tunni hind 20% soodsam ehk 4 € õpilase kohta.

NB! Soodushind on õpetajapõhine. See tähendab, et soodustusega muuseumitunde saab broneerida Talllinna Linnamuuseumi erinevatesse filiaalidesse ja osalejateks võivad olla erinevad klassid ja õpilased.

 

Toimumise aeg