Tagasi Eesti Loodusmuuseum
Bioloogia Geoloogia Inimeseõpetus Loodus Meeskonnatöö Ökoloogia Ühiskonnaõpetus

Kliimakriisi mõistmisest tegudeni (täiskasvanud)

Kestus

3 tundi

Tüüp

Muuseumitund

Sihtgrupid

Täiskasvanud

Keeled

eesti

Hind

272.00

Loodusmuuseum pakub IPCC raportite põhjal koostatud kliimahariduslikku töötuba ettevõtetele ja teistele asutustele.

Loodusmuuseumi õpetajate poolt juhendatud töötuba on mõeldud kõigile asutustele, kelle fookusesse on jõudnud jätkusuutlikkus ja soovivad seetõttu enda teadmisi kliimamuutuste vallas täiendada. Töötuba viiakse läbi 4-7-liikmelistes gruppides, kuni 16 inimesega korraga. Programmi tellimiseks suuremale grupile kui 16 inimest tuleb kirjutada hinna ja aja kokkuleppimiseks bronn@loodusmuuseum.ee.

Töötoa esimeses osas toimub süstemaatiline õpe kliimamuutuste lahti mõtestamiseks. Tutvume erinevate põhjus-tagajärg seoste ning tagasisidemehhanismidega. Selle väljund on praktiline ja loominguline – valmib plakat, mis kujutab erinevaid kliimamuutuste põhjustatud looduslikke ja sotsiaalseid protsesse.

Töötoa teises pooles arutletakse selle üle, kuidas need protsessid meid endid mõjutavad. Arutelu toetavad väljavõtted raportitest, skeemid, joonised jm relevantsed materjalid. Töötoa viimaseks teemaks on, mida me ise ära teha saame. Milliseid lahendusi näeme isiklikul, ettevõtte kui ka ühiskondlikul tasandil. Vastavalt töötoa tellijale saame juhinduda asutuse tegevusvaldkonnast ning suunata töötoa arutelu poolt vastavalt tellija vajadustele.

Töötuba broneerides kindlasti lisada kommentaarina ka pisut rohkem infot oma asutuse kohta:

  1. Teie tegevusvaldkond
  2. Kui palju olete siiani kliimateemadega kokku puutunud?
  3. Mis on teie peamine eesmärk seda töötuba läbides?

Töötuba on üles ehitatud Climate Fresk kaartidel, mis on koostatud praeguse kõige parema teadusliku teadmise (IPCC raportite) põhjal. Loe lähemalt: https://climatefresk.org/ ja https://www.ipcc.ch .

Toimumise aeg