Kui ma oleksin raehärra
Külastame kaht Tallinna vanalinnas säilinud hoonet, kus elasid ja töötasid raehärrad. Alustame muuseumitundi Tallinna raekoja külastusega, kus tutvume selle hoone pika ja huvitava ajalooga.
Uurime, millal ja miks see ehitati. Saame teada, kuidas töötas linnavalitsus keskajal ja millised olid need põhimõtted, millest pidid raehärrad igal juhul lähtuma. Rändame ajas tagasi ning võtame osa rae istungist.
Muuseumitunni teises osas käime raehärrade jälgedes: liigume läbi vanalinna majja, kus tegutses nii mõnigi raehärra. Uurime, kuidas ja millistes tingimustes nad elasid – kas ja kui rikkalikult olid nende kodud kaunistatud, kas mööbel oli kohalikku või välismaist päritolu, kas igaühel oli oma tuba. Uurime, mida huvitavat raeliikmete elust sealt praegugi leida võib. Otsime
avastamist täis majast keskaja jälgi ning iga osaleja saab koostada ja koju viia oma raedokumendi.
Miinimum osalejate arv grupis on 10 inimest ja maksimaalne 20 õpilast. Juhul, kui osalejaid on vähem, arvestatakse muuseumitunni hinda lähtuvalt miinimum osalejate arvust (10 inimest). Lõplik hind sõltub valitud tunnist.
EESMÄRK: tutvuda keskaegse valitsuse rolliga linnaühiskonnas
Tavahind on 5 € osaleja kohta. Sooduspakkumine: broneerides Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse korraga vähemalt kolm tavahinnaga muuseumitundi, on ühe tunni hind 20% soodsam ehk 4 € õpilase kohta.
NB! Soodushind on õpetajapõhine. See tähendab, et soodustusega muuseumitunde saab broneerida Talllinna Linnamuuseumi erinevatesse filiaalidesse ja osalejateks võivad olla erinevad klassid ja õpilased.
Toimumise aeg
Kinnituse ootel Pane tähele! Tegemist on eelbroneeringuga. Pärast eelbroneeringu edastamist tuleb e-maili eraldi kinnitusega, kui inimene on broneeringu üle vaadanud.
Pane tähele! Tegemist on eelbroneeringuga. Pärast eelbroneeringu edastamist tuleb e-maili eraldi kinnitusega, kui inimene on broneeringu üle vaadanud.