Tagasi Tallinna vene muuseum

Revali kaupmehe jõukuse retsept

Kestus

90 minutit

Tüüp

Muuseumitund

Sihtgrupid

II kooliaste, III kooliaste, Gümnaasium

Keeled

eesti, vene

Hind

Õpilane - 8.00/inimene

Saatja - 0.00/inimene

Muuseumitunni “Revali kaupmehe jõukuse retsept” raames jalutame koos mööda vanalinna tänavaid ning külastame Euroopa vanimat tegutsevat apteeki – Raeapteeki.

Jalutuskäigul jõuame kohtadesse, kus palju sajandeid tagasi peatusid saksa, vene ja skandinaavia kaupmehed. Uurime välja, miks nad üldse siia tulid. Missugust kaupa toodi? Kuidas nad teenisid oma esimesed miljonid? Missugused suhted olid kaupmeestel kohalike inimestega? Milliste seaduste järgi nad elasid ja kuidas meelt lahutasid? Ekskursioonil ootavad meid lõbusad ja kaasavad mängud ning nuputamisülesanded.

Pärast jalutuskäiku külastame Raeapteeki, kus saame teada selle asutuse tähtsusest linnaelus ning kuidas apteek oli seotud kaubanduse ja suurte rahaga. Salapärases keldris toimuvas töötoas avaldame Revali kaupmehe jõukuse retsepti ning iga osaleja saab valmistada omalegi väärtusliku maagilise segu!

Miinimum osalejate arv grupis on 10 inimest ja maksimaalne 25 õpilast. Juhul, kui osalejaid on vähem, arvestatakse muuseumitunni hinda lähtuvalt miinimum osalejate arvust (10 inimest). Lõplik hind sõltub valitud tunnist.

EESMÄRK: tutvuda eri rahvusest Tallinna kaupmeeste elu ja rolliga linnaühiskonnas läbi sajandite, Raeapteegi roll linnas ja seos kaubandusega

MÄRKSÕNAD: Tallinna (Revali) kaupmees ja kaubandus läbi aegade, kaupmehe ühiskondlik roll, seadusandlus, meelelahutus

LÕIMING: ajalugu, ühiskonnaõpetus, kultuuriajalugu

VENE KEELES

Loe juurde

Toimumise aeg