Tagasi

Tallinna vene muuseum

Revali kaupmehe jõukuse retsept

Kestus

90 minutit

Tüüp

Muuseumitund

Aadress

Pikk 29a, Tallinn

Sihtgrupid

II kooliaste, III kooliaste, Gümnaasium

Keeled

eesti ja vene keeles

Hind

Tavapilet - 8.00/inimene

Saatja - 0.00/inimene

Muuseumitunnis “Revali kaupmehe jõukuse retsept” jalutame koos mööda vanalinna tänavaid ja külastame Euroopa vanimat tegutsevat apteeki – Raeapteeki.

Jalutuskäigul jõuame kohtadesse, kus palju sajandeid tagasi peatusid saksa, vene ja skandinaavia kaupmehed. Uurime, miks nad üldse siia tulid. Missugust kaupa toodi? Kuidas nad teenisid oma esimesed miljonid? Missugused suhted olid kaupmeestel kohalike inimestega? Milliste seaduste järgi nad elasid ja kuidas meelt lahutasid? Ekskursiooni elavdavad lõbusad ja kaasavad mängud ning nuputamisülesanded.

Pärast jalutuskäiku külastame Raeapteeki, kus uurime selle asutuse tähtsust linnaelus ja apteegi seoseid kaubanduse ja suure rahaga. Salapärases keldris toimuvas töötoas avaldame Revali kaupmehe jõukuse retsepti ning iga osaleja saab valmistada omalegi väärtusliku maagilise segu.

Miinimum osalejate arv grupis on 10 inimest ja maksimaalne 15 õpilast. Juhul, kui osalejaid on vähem, arvestatakse muuseumitunni hinda lähtuvalt miinimum osalejate arvust (10 inimest). Lõplik hind sõltub valitud tunnist.

EESMÄRK: tutvuda eri rahvusest Tallinna kaupmeeste elu ja rolliga linnaühiskonnas läbi sajandite, Raeapteegi roll linnas ja seos kaubandusega

MÄRKSÕNAD: Tallinna (Revali) kaupmees ja kaubandus läbi aegade, kaupmehe ühiskondlik roll, seadusandlus, meelelahutus

LÕIMING: ajalugu, ühiskonnaõpetus, kultuuriajalugu

 

Toimumise aeg