Tagasi

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Kindel linn ja varjupaik

Kestus

90 minutit

Tüüp

Muuseumitund

Sihtgrupid

III kooliaste, Gümnaasium

Keeled

eesti, eesti + vene (keeleõpe), vene

Hind

Õpilane - 5.00/inimene

Saatja - 0.00/inimene

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi esindusprogramm, mis kõneleb linna kaitsmise ajaloost. Alustame sellest, et Tallinna linn on saanud alguse kindluse rajamisest. Uurime, miks tuli linna kindlustada ja kaitsta ja kuidas on seda tehtud, milliseid relvi kasutati. Kuidas ja miks on aja jooksul linnakindlustusi arendatud.

Keskajal kaitsesid linna müür ja tornid, mida aastate jooksul ümber ehitati. Uusajal aga hakati ehitama kivimüüride ümber muldkindlustusi, sest kahurite tulekuga ei pakkunud kõrge müür ja tornid enam kaitset.

Läbi erinevate mänguliste tegevuste kohtume eri ajaloosündmustega, mis kõnelevad meile, kuidas linna kaitsti ja kuidas ka linnaelanikud ise oma kodude kaitsel osalesid.

Maksimaalne osalejate arv on 30 õpilast

EESMÄRK: Õppida nägema õppija isikliku vastutuse ja algatusvõime rolli turvalisuse tagamisel, mõista kaitse ning varjupaikade olulisust ja vajadust läbi ajaloo. Programmi läbinu oskab paremini tunnetada ajaloo terviklikkust.

MÄRKSÕNAD: kaitseehitiste arhitektuur, relvad, rahu, seadused, vabadus, loodusvarad, kodanik, tsiviilkaitse

LÕIMING: ajalugu, ühiskonnaõpetus, inimeseõpetus, kunst, matemaatika, geograafia


Tavahind on 5 € osaleja kohta. Sooduspakkumine: broneerides Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse korraga vähemalt kolm tavahinnaga muuseumitundi, on ühe tunni hind 20% soodsam ehk 4 € õpilase kohta.

NB! Soodushind on õpetajapõhine. See tähendab, et soodustusega muuseumitunde saab broneerida Talllinna Linnamuuseumi erinevatesse filiaalidesse ja osalejateks võivad olla erinevad klassid ja õpilased.

 

 

 

 

VENE KEELES

Loe juurde

Toimumise aeg