Tagasi Tallinna linnaelumuuseum

Elevanditäid ja muumiaessents

Kestus

60 minutit

Tüüp

Muuseumitund

Sihtgrupid

Lasteaed, I kooliaste, II kooliaste

Keeled

eesti

Hind

Õpilane - 5.00/inimene

Saatja - 0.00/inimene

Muuseumitunnis saab teada, milliste kentsakate ravimitega kaitsti end haiguste eest keskaegses Tallinnas. Tunniss aavad lapsed teada, mis ravimid täpsemalt olid elevanditäid ja muumiaessents ning milleks neid kasutati. Vaatame ja nuusutame erinevaid ravimtaimi ja vürtse, mis tõved eemale peletavad. Kuuleme, milliseid põnevaid arstimeid müüdi raeapteegis ja saame teada, kuidas on ravitsemisega seotud habemeajajad. Tunni käigus saavad osalejad ise uhmri ja nuia abil valmis uhmerdada oma ravimisegu, millest saab kodus mõnusat teed keeta.

Maksimaalne osalejate arv on 25 õpilast

EESMÄRK: saada teada, kuidas end haiguste vastu kaitsti, õppida tundma erinevaid ravimtaimi ja vürtse ning teadvustada, kuidas haigused levivad

MÄRKSÕNAD: keskaeg, tervis, hügieen, tervis, ravimid, ravimtaimed, erinevate meelte kasutamine


Tavahind on 5 € osaleja kohta. Sooduspakkumine: broneerides Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse korraga vähemalt kolm tavahinnaga muuseumitundi, on ühe tunni hind 20% soodsam ehk 4 € õpilase kohta.

NB! Soodushind on õpetajapõhine. See tähendab, et soodustusega muuseumitunde saab broneerida Talllinna Linnamuuseumi erinevatesse filiaalidesse ja osalejateks võivad olla erinevad klassid ja õpilased.

 

 

VENE KEELES

Loe juurde

Toimumise aeg